Príspevok na rodinný dom

Štát plánuje príspevky na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie

Rezort dopravy predložil do pripomienkového konania novelu zákona o energetickej hospodárnosti budov.m, že bude administratívne zjednodušený. Ministerstvo dopravy a výstavby chce preto teraz novelizovať zákon o energetickej hospodárnosti budov.

"Pre realizáciu tohto opatrenia a zintenzívnenie obnovy rodinných domov sa navrhuje znížiť počet požadovaných príloh k žiadosti o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu," uvádza ministerstvo.

Národný plán zameraný na zvyšovanie počtu budov s takmer nulovou potrebou energie počíta s tým, že všetky nové budovy musia od 31. decembra 2020 dosiahnuť úroveň výstavby s takmer nulovou potrebou energie.

Takmer nulová spotreba energie budovy sa podľa ministerstva dá dosiahnuť efektívnou a kvalitnou tepelnou ochranou budovy  a vo vysokej miere energiou získanou z obnoviteľných zdrojov energie.

"Pre zintenzívnenie výstavbyrodinných domov s takmer nulovou potrebou energie sa zavádza nový účel poskytovania príspevku pre rodinné domy, a to príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie, ktorý má motivovať vlastníkov rodinných domov k výstavbe takýchto rodinných domov," píše sa v dôvodovej správe k návrhu.

Stiahnite si: Návrh novely zákona o energetickej hospodárnosti budov

Zdroj : energie portál

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Laura

6 rokov pred

Dobrý den chcela by som sa spýtať ci je to. Pravda ze dávate. Peniažky na rodinný. Dom ale ja by som chcela. Rodinny dom kúpiť a nie. Postaviť.... Viem ze. Dnešnej dobe. Není nič. Zadarmo ja pracujem platila by som za to a ak my ste mi stim pomohli bola by som vám. Vďačná .....

Ján Hlina

6 rokov pred

Celá podpora je v príprave . Podpora štátu bude smerovať pre výstavbu a nie pre kúpu rodinného domu . Rodinný dom musí spĺňať požiadavky pre energetickú náročnosť triedy A0. V prípade otázok ma kontaktujte cez hlina@hlina.sk .

Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting