Príspevok na rodinný dom

Štát plánuje príspevky na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie

Rezort dopravy predložil do pripomienkového konania novelu zákona o energetickej hospodárnosti budov.m, že bude administratívne zjednodušený. Ministerstvo dopravy a výstavby chce preto teraz novelizovať zákon o energetickej hospodárnosti budov.

„Pre realizáciu tohto opatrenia a zintenzívnenie obnovy rodinných domov sa navrhuje znížiť počet požadovaných príloh k žiadosti o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu,“ uvádza ministerstvo.

Národný plán zameraný na zvyšovanie počtu budov s takmer nulovou potrebou energie počíta s tým, že všetky nové budovy musia od 31. decembra 2020 dosiahnuť úroveň výstavby s takmer nulovou potrebou energie.

Takmer nulová spotreba energie budovy sa podľa ministerstva dá dosiahnuť efektívnou a kvalitnou tepelnou ochranou budovy  a vo vysokej miere energiou získanou z obnoviteľných zdrojov energie.

„Pre zintenzívnenie výstavbyrodinných domov s takmer nulovou potrebou energie sa zavádza nový účel poskytovania príspevku pre rodinné domy, a to príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie, ktorý má motivovať vlastníkov rodinných domov k výstavbe takýchto rodinných domov,“ píše sa v dôvodovej správe k návrhu.

Stiahnite si: Návrh novely zákona o energetickej hospodárnosti budov

Zdroj : energie portál

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Laura

10 mesiace pred

Dobrý den chcela by som sa spýtať ci je to. Pravda ze dávate. Peniažky na rodinný. Dom ale ja by som chcela. Rodinny dom kúpiť a nie. Postaviť…. Viem ze. Dnešnej dobe. Není nič. Zadarmo ja pracujem platila by som za to a ak my ste mi stim pomohli bola by som vám. Vďačná …..

Ján Hlina

10 mesiace pred

Celá podpora je v príprave . Podpora štátu bude smerovať pre výstavbu a nie pre kúpu rodinného domu . Rodinný dom musí spĺňať požiadavky pre energetickú náročnosť triedy A0. V prípade otázok ma kontaktujte cez hlina@hlina.sk .

Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting