O ďalšie dotácie na zateplenie domu možno požiadať 2. septembra

Majiteľov starších rodinných domov, ktorí plánujú svoju nehnuteľnosť zatepliť, čaká pomoc vo forme dotácie aj na jeseň. Ďalšie kolo príjmu žiadostí o tento typ príspevku prebehne hneď na začiatku septembra.

Nová výzva na predkladanie žiadostí o štátnu dotáciu na zateplenie staršieho rodinného domu bola vyhlásená ešte koncom júla. Jej spustenie však prebehne až 2. septembra, konkrétne od 8:00. Práve odvtedy bude Ministerstvo dopravy a výstavby SR prijímať žiadosti o príspevok do výšky 8800 €.

Podmienky získania príspevku:

- dotáciu môžu získať iba fyzické osoby s trvalým pobytom v SR

- príspevok sa dá použiť iba pri nehnuteľnosti na území Slovenska

- daný dom musel byť skolaudovaný aspoň 10 rokov pred zateplením

- účel jeho využitia musí slúžiť na bývanie, nie na prácu či rekreáciu

- pri 1-podlažnej stavbe môže dosahovať výmeru najviac 150 m²

- pri viacpodlažnej stavbe môže dosahovať výmeru až do 300 m²

Limit prijatých žiadostí je 150

Podobne ako predchádzajúce kolá, aj to nasledujúce bolo vyhlásené až s niekoľkotýždňovou platnosťou. V tomto prípade má oficiálne trvať do 30. októbra 2020. Jeho ukončenie je však opäť podmienené naplnením limitu počtu prijatých žiadostí, ktorý bol stanovený na 150. Po prijatí 150 žiadostí sa tak 7. kolo automaticky ukončí kedykoľvek v období od 2. septembra do 30. októbra.

Žiadosti o dotáciu na zateplenie rodinného domu sa budú aj tentoraz podávať prostredníctvom elektronického formulára. Všetky informácie o jeho vyplnení, ako aj informácie o samotnom príspevku, sú k dispozícii na stránke www.byvajteusporne.sk.

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.mindop.sk, www.byvajteusporne.sk

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Karolína Šolcová

4 roky pred

Dobry den, je mozne poziadat o dotaciu na rodinny dom, ktory je momentalne v stavebnom konani? Kupili sme starsi dom, ktory rekonstruujeme. Dom bol postaveny v sedemdesiatych rokoch.
Za odpoved vopred dakujem.
S uctou, Šolcová

Ján Hlina

4 roky pred

Áno aj na takýto dom je možné dostať dotáciu . Viac na : http://www.byvajteusporne.sk

Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting