Boli sme pri tom - v Ružomberku bude stredoškolský kampus

Štúdia spracovaná našou projektovou kanceláriou Hlina s.r.o.

RUŽOMBEROK. Žilinský samosprávny kraj pracuje na racionalizácii škôl, ktorých je zriaďovateľom. Školy sídlia často vo veľkých budovách, ktorých údržba, vykurovanie a modernizácia je finančne náročná. Detí ale ubúda a školské budovy nie sú naplnené na tú kapacitu, na ktorú boli určené pred pätnástimi či dvadsiatimi rokmi.

Riešením, podľa župného návrhu, je spájanie škôl, presuny odborov alebo sťahovanie škôl do spoločných areálov. Okrem Liptovského Mikuláša, mesta Martin, je na stole racionalizácia škôl aj v meste Ružomberok. Navrhované riešenia pre všetky mestá majú svoje špecifiká.

K zrušeniu škôl v Ružomberku nedôjde, župa navrhuje ich spojenie do už dnes fungujúceho školského areálu na Ulici Scota Viatora. Ide o územie, ktoré historicky slúži na vzdelávanie, v roku 1952 tam otvorili v impozantnej budove strojnícku priemyslovku, budova dnešnej obchodnej akadémie bola pôvodne internátom pre jej žiakov.

V ružomberskom kampuse, teda školskom areáli, majú podľa návrhu fungovať štyri školy.

foto : ŽSK

Pôjde o dnes tam už sídliace školu umeleckého priemyslu, spojenú školu, obchodnú akadémiu a presťahovať by sa sem mala aj stredná odborná škola polytechnická, ktorá momentálne sídli na Sládkovičovej ulici.
Pôvodný návrh župy je, aby sa polytechnická škola presťahovala do priestorov obchodnej akadémie a obchodná akadémia by prešla do veľkej budovy spojenej školy. Žiaci by využívali spoločnú veľkú jedáleň, športoviská, čím by došlo k úspore peňazí.

foto : Hlina s.r.o.

Zdroj : https://myliptov.sme.sk/c/23290630/zupa-chce-v-ruzomberku-stredoskolsky-kampus.html

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting