Železná studienka.

Kupelny dom fotka         Rotunda plachta  

 

Naša spoločnosť začala s projektovou prípravou areálu Železnej studienky  v Bratislave .

 

 

Železná studnička alebo Železná studienka je jednou z lokalít bratislavského lesného parku v Malých Karpatoch a obľúbeným rekreačným a športovým prírodným strediskom v Bratislave. Nachádza sa v závere údolia Vydrice. Názov je odvodený od prameňa železitej vody, ktorý v doline vyviera.[1]

V roku 2005 tu bola opätovne spustená sedačková lanovka na Kolibu, ktorú môžu využiť ako peší turisti, tak aj cyklisti. Je pri nej aj zatiaľ jediná oficiálna cyklistická a verejná zjazdová trať na Slovensku, Rohatka. Dňa 8. júla 2006 bola Železná studnička slávnostne otvorená po rozsiahlej revitalizácii.

Pri Červenom moste, v závere doliny, sa nachádza železničná zastávka Železná studnička, ktorá je súčasťou železničnej trate, po ktorej20. augusta 1848 prišiel do Bratislavy prvý vlak z Viedne, ťahaný parnou lokomotívou. Trať umožnila napojenie Bratislavy na rozvíjajúci sa železničný systém v Európe.

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting