...problémy so získaním energetického certifikátu

Vlastníci rodinných domov si uvedomujú dôležitosť energetickej efektívnosti svojho rodinného domu spolu s ochranou životného prostredia a po počiatočnej nedôvere sa plno zapojili do výziev o dotácie pre poskytnutie prostriedkov mechanizmu na obnovu rodinných domov .


Problémy s ktorými sa pri získavaní dotácií pre rekonštrukciu rodinného domu stretávajú môžu byť spôsobené niekoľkými faktormi. Ide hlavne o nedostatok vlastných finančných prostriedkov , meniace sa pravidlá spolu s veĺkou administartívnou záťažou . V súčasnosti k tomu pribudol aj problém zabezpečiť si v rámci výzvy odbornú časť žiadosti ako je energetický certifikát alebo projektové energetické hodnotenie .


Zvýšený dopyt po certifikátoch v rámci 3 a 4 výzvy naplnil možnosti a kapacaty odborne spôsobilých osob pre energetickú certifikáciu . Spoluprácou v rámci niekoľkých spoločností a odborne spôsobilých osôb spolu so zabezpečením spolupracujúcich osôb na obhliadky a zabezpečenie potrebnej dokumentácie sa snažíme pokračovať v tejto činnosti .

Vysoký dopyt po týchto certifikátoch je pozitívnym signálom a naznačuje, že sa ľudia angažujú v ochrane životného prostredia a snažia sa zlepšiť energetickú efektívnosť svojich domov. Je dôležité pokračovať v podpore programu obnov dom a šíriť informácie o výhodách energetických certifikátov, aby sme mohli dosiahnuť udržateľnejšiu budúcnosť pre nás všetkých.

V prípade otázok nás kontaktujte mailom na dotacie@hlina.sk , popr. telefonicky v prac. deň medzi 8 a 16 hod na 0903 301 407

Ing. Ján Hlina

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting