Prezentácia projektu "Stavebné úpravy interiéru - II. etapa, Kostol sv. Petra z Alkantary v 2. polroku 2021

 Realizovaný projekt Rímskokatolíckej cirkvi, farnosť Okoličné s názvom "Stavebné úpravy interiéru - II. etapa, Kostol sv. Petra z Alkantary" sa dostal v druhom polroku 2021 do svojej predposlednej fázy, ktorá bola zameraná na nasledovnú stavebnú činnosť:

V mesiaci júl po komplexnej reštaurátorskej obnove bola zrelizovaná kompletná demontáž celoplošného lešenia v trojlodí kostola spolu s presunom konštrukcie mimo samotný interiér. Zároveň prebehla finálna reštaurátorská úprava kamenných gotických pätiek trojlodia a barokových stĺpov západnej empory.

V mesiaci august bolo zrealizované zostavenie hlavného silnoprúdového rozvádzača pre samotnú modernizáciu kostola. Taktiež na južnej zvislej konštrukcii trojlodia bola osadená nová bezrámová okenná výplň.

V mesiacoch september a október boli dokončené a uzavreté elektrožľaby v podlahách trojlodia kostola s projektovaným silnoprúdom i slaboprúdom, súbežne sa zrealizovali aj rozvody ústredného kúrenia trojlodia. Následne sa úsilie zameralo na všetky prípravné práce pred betonážov a 15. októbra 2021 bola uskutočnené samotná betonáž celej modernizácie v podlahách trojlodia. V závere mesiaca október sa uskutočnila technická inšpekcia modernizácie kostola spolu so všetkými revíznymi správami a následne kolaudačné konanie štátnym stavebným orgánom s príslušnými zložkami.

Mesiac november sa začal výstavbou novej lešenárskej konštrukcie pod stredovekými nástennými maľbami v centrálnej klenbe trojlodia, aby mohla prebiehať finálna reštaurátorská retuš. Tá sa realizovala do polovice mesiaca december.

V poslednom mesiaci roku 2021 bola zrealizovaná montáž podlahových vykurovacích zariadení v trojlodí kostola, dočasná tepelnoizolačná konštrukcia medzi trojlodím a severnou kaplnkou a nakoniec inštalácia núdzového osvetlenia v objekte svätyňa kostola.

Začiatkom roka 2022 je naplánované ukončenie reštaurátorských prác na stredovekých nástenných maľbách v centrálnej klenbe trojlodia, pokládka nových kamenných stupňov a následne novej kamennej dlažby v objektom svätyňa a trojlodie kostola.

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting