Ako získať príspevok na zateplenie domu

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR vyhlásilo šiestu výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na zateplenie rodinného domu. Záujemcovia môžu dostať príspevok do výšky 8800 eur.

Žiadosti môžu záujemcovia posielať od 1. apríla 8.00 h do 30. júna, alebo do naplnenia počtu 150 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok. Podmienky na poskytnutie príspevku sa podľa slov hovorkyne nemenia. Stále platí, že rodinný dom musí byť skolaudovaný aspoň desať rokov pred realizáciou zateplenia, jeho podlahová plocha je maximálne 150 štvorcových metrov (m2) pri jednopodlažnom rodinnom dome alebo 300 m2 pri viacpodlažnom rodinnom dome a využíva sa výlučne na bývanie, vysvetlila hovorkyňa rezortu Karolína Ducká.

Podľa rezortu dopravy a výstavby môže zateplenie starších rodinných domov okrem zníženia nákladov majiteľov týchto nehnuteľností aj zlepšiť energetickú hospodárnosť rodinných domov na Slovensku z globálneho hľadiska. Aktuálne informácie a podrobnejšie podmienky poskytnutia príspevku na zateplenie starších rodinných domov si môžu záujemcovia pozrieť na portáli www.byvajteusporne.sk.

TASR 28.02.2020 10:40

Komentovať


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.


Anna Frolova

4 roky pred

Dobry den chcela by som vedieť že či to tejto kategorie spada aj náš rodinný dom ktory bol skolaudovaný v roku 1990

Ján Hlina

4 roky pred

Áno , rodinný dom je starší ako 10 rokov . Jedna z podmienok je splnená . Podrobnosti na tel 0903301407 , s pozdravom Hlina

Copyright © 2019 All Rights Reserved HLINA s.r.o. Vytvoril Magneting